Spotkanie Wielkopolskiego Klubu Kapitału

W czwartek 14 marca 2024 roku w murach Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego odbyło się spotkanie członków Wielkopolskiego Klubu Kapitału pod hasłem „Science is business”.

Tegoroczne wydarzenie podzielone zostało na dwie części. Pierwszą z nich zatytułowaną „Stąd do gwiazd – jak AI może wspomóc procesy biznesowe?” rozpoczął Dyrektor Centrum Transformacji Cyfrowej Krzysztof Banasiak, który przybliżył uczestnikom działalność centrum.

Następne na scenie wystąpili Dominika Grajewska oraz Bartosz Buczyński wyjaśniając, czym jest sztuczna inteligencja i jak możemy użyć jej w zastosowaniach biznesowych. Po nich prelekcję na temat „Human-robot interaction” wygłosili Magdalena Morze i Maciej Szymkowski. Blok I zakończyła Paulina Młodawska z prezentacją pt. „Sztuczna inteligencja w praktyce. Jak dziś możemy przygotować się na technologię jutra?”.

Druga część spotkania obejmowała występy gościnne członków WKK. Marta Ozga, Prezes Zarządu OZGA Group, omówiła strategię rozwoju przedsiębiorstwa, a Anna Nowotna-Nadziejko, Founder & CEO Sky Dreams S.C, skupiła się na najnowszych trendach, które będą kształtować nas w 2024 roku.

Swoje przemówienia wygłosili również: Paweł Bugajny, Prezydent Wielkopolskiego Klubu Kapitału oraz Henryk Judkowiak, Prezes Wielkopolskiego Klubu Kapitału, a także Dariusz Garbiec, Zastępca Dyrektora Łukasiewicz – PIT ds. Badawczych i Sylwin Tomaszewski, Zastępca Dyrektora Łukasiewicz – PIT ds. Komercjalizacji.