Łukasiewicz – PIT na targach techniki rolniczej Agritechnica

Agritechnica

2700 wystawców z 53 państw wzięło udział w największych targach techniki rolniczej Agritechnica. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się w dniach 12-18 listopada 2023 r. w Hanowerze w Niemczech.

Eksperci Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego podczas targów prezentują pielnik, który powstał przy współpracy z marką Agrisem International. Łukasiewicz – PIT wyposażył go w układ naprowadzania na rzędy, który dzięki podwójnym kamerom gwarantuje większą stabilność oraz niezawodność maszyny.

– Po 4 latach przerwy Agritechnica powróciła do hal targowych Hannoveru. Na ponad 40 ha mieliśmy okazję obejrzeć innowacyjne maszyny i technologie mające na celu m.in. poprawę jakości czy wydajności pracy. Uczestniczyliśmy również w panelach, na których poruszono istotną z punktu widzenia UE tematykę zrównoważonego stosowania środków ochrony roślin. Jest to doskonałe miejsce, aby zobaczyć, w jakim kierunku zmierza światowe rolnictwo oraz w jakich obszarach powinniśmy zwiększać nasze kompetencje – mówi Katarzyna Bartłomiejczak, Kierownik Laboratorium Badawczego Maszyn Rolniczych.

 

Agritechnica