Wizyta gości z uniwersytetu Josip Juraj Strossmayer w Osijku

Goście z Uniwersytetu Josip Juraj Strossmayer w Osijku oraz przedstawiciele Łukasiewicz - PIT na pamiątkowym zdjęciu siedzibie Instytutu

W 2023 roku Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny rozpoczął współpracę z uniwersytetem Josip Juraj Strossmayer w Osijku (Chorwacja).
W poniedziałek 15 kwietnia 2024 roku profesorowie i studenci z Wydziału Ekonomicznego odwiedzili poznański Instytut.
 

Podczas wizyty goście zwiedzili Centrum Transformacji Cyfrowej oraz Centrum Nowoczesnej Mobilności. Zapoznali się również z działalnością Laboratorium Technologii Radiowych i Kompatybilności Elektromagnetycznej oraz spółki PIT Industry.  

Porozumienie Łukasiewicz – PIT oraz uniwersytetu z Chorwacji uwzględnia działania w zakresie sztucznej inteligencji, logistyki i łańcucha dostaw, technologii przemysłowej, inteligentnego miasta i innowacji społecznych, zrównoważonego transportu oraz elektrotechniki i informatyki. 

 

Arkadiusz Kawa rozmawia z przedstawicielem Uniwersytetu Josip Juraj Strossmayer w Osijku Goście z Uniwersytetu Josip Juraj Strossmayer w Osijku oraz przedstawiciele Łukasiewicz - PIT stoją przed zabytkową lokomotywą

Dyrektor Łukasiewicz - PIT Arkadiusz Kawa podaje rękę przedstawicielowi Uniwersytetu Josip Juraj Strossmayer