W Poznaniu na innowatorów czeka 100 miejsc pracy

Budynek Łukasiewicz - PIT

W 2023 roku w Łukasiewicz – Poznańskim Instytucie Technologicznym powstanie 100 miejsc pracy dla innowatorów. Poznańska jednostka realizuje program Sieci Badawczej Łukasiewicz, która w całej Polsce zamierza zatrudnić nawet 2000 naukowców.

– Rynek potrzebuje innowacji opartych o naukową wiedzę. Świadczą o tym choćby Wyzwania Łukasiewicza, które mogą nam rzucić firmy poszukujące rozwiązania konkretnego problemu technologicznego lub procesowego. W ciągu 15 dni roboczych bezpłatnie proponujemy rozwiązanie, rekomendujemy zespół ekspertów i zaplecze aparaturowe do prowadzenia prac B+R – wyjaśnia dyrektor Łukasiewicz – PIT Arkadiusz Kawa. Do tej pory ponad 800 firm skorzystało już z proponowanych przez naukowców Łukasiewicza rozwiązań.

To jednak nie jedyne zajęcie naukowców zatrudnionych w Sieci Badawczej Łukasiewicz. Pracują oni przy krajowych i międzynarodowych projektach, tworząc rozwiązania dla niemal każdej dziedziny gospodarki.

Aby obsłużyć coraz większe zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania, cała Sieć Badawcza Łukasiewicz chce w latach 2023-2024 zatrudnić 2000 nowych pracowników w sektorze badawczo-rozwojowym. Setka z nich pracować będzie w Łukasiewicz – PIT (zdalnie lub stacjonarnie).

W ciągu roku planujemy stworzyć 100 nowych etatów dedykowanych specjalistom i ekspertom z wybranych dziedzin, w ramach których funkcjonuje Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny. Kładziemy nacisk szczególnie na te osoby, które wykazują się kreatywnością i innowacyjnością, a ich idee mają potencjał komercjalizacyjny – mówi Krystyna Sawczuk, kierownik Działu HR w Łukasiewicz – PIT.

Zatrudnieni badacze dołączą do zespołów prowadzących zaawansowane projekty badawcze, w tym również te realizowane w międzynarodowych konsorcjach, np. w ramach Horyzontu Europa. Wśród stanowisk, które będą czekały na badaczy, są m.in. specjaliści ds. badań i projektowania rozwiązań IT w zakresie sztucznej inteligencji, programowania systemów (np. Lotus, PHP Developer, Java in.) oraz analitycy biznesowi czy eksperci ds. logistyki.

Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny prowadzi badania w sześciu obszarach: transformacji cyfrowych, technologii rolniczej i spożywczej, technologii drewna, obróbki plastycznej, logistyki i nowoczesnych technologii oraz pojazdów szynowych. Jest drugim pod względem wielkości instytutem w Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Oferty pracy można znaleźć tu: https://pit.lukasiewicz.gov.pl/kariera/