Startupy mają szanse zmienić polskie miasta

EIT Mobility

Ruszył konkurs EIT Urban Mobility Hub Poland 2022

Europejskie miasta mierzą się z problemami zmian demograficznych, kryzysem klimatycznym czy wyzwaniami przestrzennymi. W rezultacie coraz więcej miast poszukuje i wprowadza innowacyjne rozwiązania, które mają poprawić jakość życia mieszkańców. Właśnie ruszył konkurs, w ramach którego startupy pracujące nad tematyką urban mobility i smart city, mogą zgłosić swoje propozycje.

Tworzone przez startupy rozwiązania mają odpowiadać na realne wyzwania polskich miast. Organizatorzy konkursu czekają na zgłoszenia startupów obejmujące rozwiązania dedykowane pieszym i rowerzystom oraz z zakresu mobilności towarów, elektromobilności i elektrooszczędności.

Startupy swoje zgłoszenia mogą składać do 27 września br. Finał akceleratora odbędzie się w grudniu na wydarzeniu Citython 2022. W czasie spotkania uczestnicy zaprezentują się przed jury złożonym z przedstawicieli organizatora, a także zaproszonymi ekspertami i inwestorami. Najlepiej oceniony startup otrzyma nagrodę pieniężną od EIT Urban Mobility.

W ramach naszych aktywności wspólnie z przedstawicielami miast oraz biznesu poszukujemy efektywnych rozwiązań wspierających zrównoważony ruch osób, jak również przepływ towarów na terenie polskich aglomeracji. Mobilność miejska jest świetnym polem do rozwoju i wdrażania innowacyjnych rozwiązań, zarówno organizacyjnych jak i technologicznych, a tym samym to dobra okazja dla startupów, które mają do zaproponowania kreatywne produkty z zakresu smart city” – mówi Sylwin Tomaszewski, zastępca dyrektora ds. komercjalizacji w Łukasiewicz – Poznańskim Instytucie Technologicznym.

Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny jest partnerem EIT Urban Mobility i pełni rolę polskiego hubu technologicznego. Za przeprowadzenie konkursu odpowiada Startup Academy.

Nabór zgłoszeń trwa do 27 września 2022 r. poprzez stronę: https://startupacademy.pl/akcelerator-urban-mobility-smart-city/