Piotr Tarnawski dołącza do Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego

PT2

Nowym dyrektorem Centrum Pojazdów Szynowych w Łukasiewicz – Poznańskim Instytucie Technologicznym 12 grudnia 2022 roku zostanie Piotr Tarnawski, który z branżą kolejową związany jest od ponad 12 lat.

Piotr Tarnawski w ostatnich latach pełnił funkcję dyrektora ds. sprzedaży i rozwoju, a wcześniej kierownika projektów B+R i konstruktora w H. Cegielskim – Fabryce Pojazdów Szynowych w Poznaniu. Pracę w branży kolejowej rozpoczynał od spółki Modertrans. W ramach FPS Tarnawski prowadził działania, które zaowocowały m.in. podpisaniem umowy na modernizację 90 wagonów dla PKP IC, współpracą z jednostkami badawczymi w obszarze doktoratów wdrożeniowych czy opracowaniem zasad realizacji merytorycznej i finansowej projektów B+R ze środków krajowych i unijnych. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej, ukończył Wydział Maszyn Roboczych i Transportu.

– Polska branża kolejowa ma ogromny potencjał w obszarze badań i rozwoju. To tematyka, którą zajmowałem się wiele lat i dziś chciałbym wykorzystać tę wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie w rozwoju marki Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego. W Centrum Pojazdów Szynowych pracuje zespół profesjonalistów, znawców i pasjonatów kolei, dlatego jestem przekonany, że wspólnie uda nam się wypracować nowe możliwości i nowe kierunki rozwoju – mówi Piotr Tarnawski, który obejmie funkcję dyrektora 12 grudnia 2022 roku.

Z kolei dotychczasowy dyrektor Centrum Piotr Michalak obejmie funkcję Kierownika Grupy Badawczej Rozwoju Pojazdów Szynowych i Zastępcy Dyrektora Centrum.