Dariusz Garbiec wyróżniony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki

Dariusz Garbiec z Centrum Obróbki Plastycznej podczas Gali Nauki Polskiej otrzymał nagrodę w kategorii „Znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej”. To ogromne wyróżnienie oraz ukoronowanie jego dotychczasowej pracy.

W Toruniu 19 lutego br. rozpoczął się Światowy Kongres Kopernikański. Jego celem była inauguracja działalności nowej instytucji pod szyldem Akademii Kopernikańskiej, która będzie integrowała polskich naukowców z całego świata oraz wspierała ich działalności naukowe.

Podczas Gali Nauki Polskiej, która odbyła się w ramach Kongresu, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wręczył nagrody wybitnym polskim naukowcom. W kategorii „Znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej” wyróżniono Dariusza Garbca z Centrum Obróbki Plastycznej Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego. Gratulujemy serdecznie!

– Otrzymanie od Ministra Edukacji i Nauki nagrody za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej jest czymś niezwykle miłym, szczególnie, że jestem pierwszym pracownikiem Sieci Badawczej Łukasiewicz, który otrzymał nagrodę indywidualną w tej kategorii. Z mojej perspektywy to docenienie dotychczasowego wkładu w rozwój nauki o nowoczesnych materiałach, integrację społeczności międzynarodowej zajmującej się spiekaniem FAST/SPS oraz szeroko rozumianą doskonałość naukową. Nagroda jest także motywatorem do zdobywania kolejnych ciekawych projektów, a tym samym do rozwoju koleżanek i kolegów z mojej grupy badawczej – mówi Dariusz Garbiec.