Maciej Szymkowski zostanie stażystą w Carnegie Mellon University

Maciej Szymkowski z Centrum Transformacji Cyfrowych już wkrótce zostanie stażystą w Carnegie Mellon University i weźmie udział w pracach zespołu prof. Artura Dubrawskiego. To ogromne wyróżnienie zarówno dla niego, jak i całego Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego.

Nabór na staż ogłoszony w formie nietypowego wyzwania trwał do 18 stycznia br. Spośród zgłoszonych kandydatów jury w składzie: Marcin Kraska, wiceprezes Łukasiewicza, Justyna Duszyńska-Cichy, Koordynator Grupy Badawczej Łukasiewicza Transformacja Cyfrowa, Justyna Choińska-Jackiewicz, dyrektor Departamentu Badań i Innowacji oraz prof. Artur Dubrawski wyłoniło dwóch zwycięzców. Oprócz Macieja Szymkowskiego wyróżniono także Przemysława Wiszniewskiego z Łukasiewicz – Instytutu Tele- i Radiotechnicznego.

Maciej Szymkowski to doktorant na Wydziale Politechniki Białostockiej. W Łukasiewicz – Poznańskim Instytucie Technologicznym realizuje zaawansowane badania w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz interakcji pomiędzy ludźmi na odległość (technologie haptyczne). Aktualnie jest członkiem zespołu realizującego projekt iCos, w ramach którego odpowiada za część dotyczącą wizji komputerowej opartej o techniki sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego.

Bardzo się cieszę, że dwóch naszych pracowników pojedzie do Stanów Zjednoczonych i będzie miało szansę na zdobycie doświadczenia w zespole jednego z najlepszych ekspertów w dziedzinie sztucznej inteligencji. Kompetencje cyfrowe, zwłaszcza w dziecinie AI, są niezbędne do realizacji prawdziwie innowacyjnych projektów, jakie są celem Łukasiewicza. Szczególnie cieszy fakt, że ta szansa to efekt organizowanych przez nas Konferencji z Polonią. Gratuluję zwycięzcom i dziękuję profesorowi Dubrawskiemu za jego propozycję – zaznacza Marcin Kraska, wiceprezes Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Carnegie Mellon University to światowy lider w szkolnictwie wyższym i badaniach. To miejsce narodzin innowacji i współpracy interdyscyplinarnej. Artur Dubrawski natomiast jest profesorem informatyki oraz kierownikiem Auton Lab – grupy badawczej, która zajmuje się sztuczną inteligencją stosowaną.