Wymagania Fitosanitarne

Prawidłowo wykonane opakowanie drewniane po dobrze przeprowadzonej obróbce fitosanitarnej plus odpowiednie oznakowanie, równa się zero problemów przy eksporcie towarów.

DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEGO KRAJU.

Z upoważnienia Krajowej Organizacji Ochrony Roślin – GIORIN w Warszawie, zajmujemy się na terenie całego kraju, nadzorowaniem producentów różnego rodzaju drzewnych materiałów opakowaniowych zwłaszcza palet, wykorzystywanych w transporcie międzynarodowym, spełniających przepisy fitosanitarne.  Dokładniej mówiąc sprawdzamy i nadzorujemy zabiegi jakie są wykonywane, aby zmniejszyć do minimum możliwość przedostania się na opakowaniach organizmów kwarantannowych. 

Nasz zespół posiada bardzo dużą wiedzę praktyczną i teoretyczną w zakresie przeprowadzania zabiegów fitosanitarnych, które są dopuszczone i uznane przez międzynarodowy standard IPPC / ISPM 15.  

Najczęstszym rodzajem obróbki stosowanym w naszym kraju to obróbka termiczna HT wykonywana w różnego rodzaju suszarniach komorowych. 

 

Tematyka opakowań drewnianych, suszarń do drewna i procesów tam zachodzących to nasza codzienność i pozostajemy do Państwa dyspozycji. 

 

Prowadzimy Krajowy wykaz kodów producentów drzewnych materiałów opakowaniowych według standardu FAO/IPPC/ISPM15. 

Jest to baza danych obejmująca informacje o producentach, objętych nadzorem Sieć Badawcza Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego w zakresie warunków techniczno-organizacyjnych produkcji wyrobów z drewna w aspekcie wymagań fitosanitarnych. Do bazy wprowadzane są dane od 2002 r. 

 

Prawidłowo wykonane opakowanie drewniane po dobrze przeprowadzonej obróbce fitosanitarnej plus odpowiednie oznakowanie, równa się zero problemów przy eksporcie towarów. 

 

Wydajemy stosowne świadectwa w zakresie wymagań fitosanitarnych.

Zobacz też ofertę innych badań Centrum Badań Laboratoryjnych
Sprawdź