Poznań Science Slam – otwarte drzwi do świata nauki

Agata Empel, zwyciężczyni Poznań Science Slam 2024 i Dariusz Garbiec, Zastępca Dyrektora Łukasiewicz - PIT ds. Badawczych

Wiek nie musi być przeszkodą w rozwoju badawczym. Takie przesłanie niosła ze sobą konferencja Poznań Science Slam 2024 zorganizowana przez uczniów i uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu. Łukasiewicz – Poznańskim Instytut Technologiczny był jej patronem honorowym.

W sobotę 20 kwietnia 2024 r. w Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego odbył się Poznań Science Slam 2024 – konferencja naukowa dla uczniów szkół średnich z całej Polski.

Podczas wydarzenia 10 licealistów i licealistek zaprezentowało wyniki swoich badań lub innowacje. Najlepsza osoba, wyłoniona przez jury, otrzymała nagrodę główną – dofinansowanie do zakupu materiałów naukowych lub dalszej realizacji prac, a także staż u jednego z partnerów konkursu (m.in. w Łukasiewicz – PIT).

Zwyciężczynią okazała się Agata Empel z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Wygłosiła prelekcję pt. „Porównanie różnorodności gatunkowej chrząszczy z rodziny biegaczowatych (Carabidae) i poświętnikowatych (Scarabaeidae) na stanowiskach łąki kwietnej i trawnika, działki Rudak, Toruń.”

Podczas konferencji poznański Instytut reprezentował Zastępca Dyrektora ds. Badawczych Dariusz Garbiec.