Konferencja „Transport elektryczny – czy da się to okiełznać?”

„Jakie wyzwania w skali regionalnej ma zwiększenie poziomu elektromobilności? Najbardziej istotna jest edukacja naszych małych społeczeństw w rozumieniu elektromobilności, w tym przede wszystkim świadomość dotycząca tematów ekologii. Naszą rolą jest przede wszystkich szeroko rozumiana edukacja społeczeństw w zakresie tej technologii” – opowiadał ekspert Łukasiewicz – PIT Krzysztof Sieczkarek.

Dziś rozpoczęła się dwudniowa konferencja „Transport elektryczny – czy da się to okiełznać?”, organizowana przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny.

Trwają dyskusje i wymiana doświadczeń w zakresie wpływu funduszy unijnych oraz badań naukowych na elektromobilność. Środowisko biznesowe oraz beneficjenci środków z UE spotkają się z wybitnymi naukowcami i przedstawicielami administracji rządowej i samorządowej, aby wspólnie zastanowić się, jak wspierać zieloną transformację transportu w Polsce.

Transmisja online całego wydarzenia jest dostępna na stronie: https://www.cupt.gov.pl/aktualnosc/transportowe-obserwatorium-badawcze/transport-elektryczny-czy-da-sie-to-okielznac-konferencja-cupt-w-ramach-transportowego-obserwatorium-badawczego-18-19-maja-br/

Zapraszamy już jutro. Start o godzinie 10:00