DREWNO – NAUKA – GOSPODARKA

DREWNO–NAUKA–GOSPODARKA

W dniach 14 – 16 września 2022 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się 4. Międzynarodowa Konferencja Naukowa DREWNO – NAUKA – GOSPODARKA, zorganizowana przez Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny wspólnie z Wydziałem Leśnym i Technologii Drewna Uniwersytety Przyrodniczego w Poznaniu.

Partnerami konferencji były Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA oraz Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Wydarzenie afiliowane było przez Europejski Instytut Leśny (EFI).

Celem konferencji była prezentacja wyników najnowszych badań z zakresu leśnictwa, drzewnictwa i dziedzin pokrewnych, ze szczególnym uwzględnieniem badań o dużych możliwościach praktycznego wykorzystania w gospodarce. Wymiana wiedzy i doświadczeń w międzynarodowym gronie ekspertów na temat współczesnych wyzwań przemysłów bazujących na drewnie umożliwiła wskazanie kierunków badawczych o największym potencjale wdrożeniowym. Wydarzenie otrzymało wsparcie sponsora – Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego Poltarex. Patronat honorowy sprawowali: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Lasy Państwowe. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły  „Gazeta Przemysłu Drzewnego” oraz portal „Drewno.pl”.

Więcej informacji o wydarzeniu https://www.wood-science-economy.pl/