Indonezyjska branża kolejowa z wizytą w Poznaniu

Indonezyjska branża kolejowa z wizytą w Poznaniu

Przedstawiciele indonezyjskiej branży kolejowej odwiedzili Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny. Goście zapoznali się m.in. z ofertą Instytutu, szczególnie w kontekście pojazdów szynowych oraz zwiedzili laboratoria mieszczące się przy Estkowskiego 6.

Rozwój kolejnictwa w Indonezji to szansa dla polskich badaczy, ale również dla polskiego przemysłu. To azjatycki rynek z ogromnym potencjałem, który z zainteresowaniem przygląda się polskim rozwiązaniom. Spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei oraz jej indonezyjskiemu odpowiednikowi MASKA.

Podczas wizyty indonezyjska delegacja odwiedziła również najnowocześniejsze laboratorium EMC w Polsce (laboratorium kompatybilności elektromagnetycznej i parametrów radiowych), które zaprezentował Krzysztof Sieczkarek, ekspert z Centrum Logistyki i Nowoczesnych Technologii. Laboratorium mieści się w gmachu Łukasiewicz PIT przy ul. E. Estkowskiego 6.