Wodór przyszłością kolei? IV edycja konferencji „KOLEJ WODOROWA” HYDROGEN4RAIL – FUTURE OF TRANSPORT

Przedstawiciele branży kolejowej po raz czwarty spotkali się na konferencji „KOLEJ WODOROWA” HYDROGEN4RAIL – FUTURE OF TRANSPORT organizowanej przez Polską Izbę Kolei. Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny był nie tylko uczestnikiem tego wydarzenia, ale również jego złotym partnerem.

Konferencja odbywała się od 19 do 21 czerwca 2024 r. na Politechnice Poznańskiej. Jej pierwszy dzień poświęcony był nauce i obfitował w wiele referatów oraz prezentacji. Jedną z nich mieli Mateusz Motyl oraz Eryk Frąckowiak z naszego Instytutu. Opowiedzieli o zarządzaniu bezpieczeństwem systemów wodorowych w sektorze kolejowym.

Drugiego dnia przedstawiciele Łukasiewicz – PIT wzięli udział w panelu dyskusyjnym „Wodór – paliwo przyszłości”. Moderował go dyrektor Centrum Nowoczesnej Mobilności Piotr Tarnawski. Jego rozmówcami byli Marek Nitkowski (prezes zarządu Kolei Wielkopolskich), Arkadiusz Kawa (dyrektor Łukasiewicz – PIT), Adam Wawrzyniak (członek zarządu PKP Intercity), Witold Gadoś (dyrektor sprzedaży taboru pasażerskiego Siemens Mobility) i Janusz Kucmin (dyrektor sprzedaży Stadler Polska).