Badania elektryczne pojazdów szynowych

Wykonujemy badania kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) oraz pomiary pól magnetycznych w środowisku kolejowym zgodnie z obowiązującymi normami dla pojazdów szynowych. Nasza oferta obejmuje kompleksowe testy systemów elektrycznych, w tym pomiary rezystancji i reaktancji zestawów kołowych. Specjalizujemy się również w analizie układów napędowych, trakcji elektrycznej oraz badaniach zużycia energii. Zapewniamy diagnostykę zgodną z wymaganiami certyfikacyjnymi, co pozwala na bezpieczne i efektywne użytkowanie pojazdów szynowych. Wspieramy klientów w spełnianiu norm kompatybilności elektromagnetycznej i bezpieczeństwa elektrycznego.

Sprawdź ofertę badań elektrycznych pojazdów szynowych:

Badania kompatybilności elektromagnetycznej wykonuje się, przeprowadzając pomiary zaburzeń promieniowanych przez obiekt do otoczenia w zakresie od 9 kHz do 1 GHz oraz pomiary zaburzeń przewodzonych w sieciach pokładowych w zakresie 150 kHz do 30 MHz.

Pomiary wykonywane są zgodnie z normami PN-EN 50121-2, PN-EN 50121-3-1 oraz PN-EN 50121-3-2.

Pomiary pól magnetycznych w środowisku kolejowym realizowane są wewnątrz oraz na zewnątrz pojazdów szynowych kolejowych, miejskich (tramwaje i trolejbusy).

Pomiary wykonywane są zgodnie z normą PN-EN 50500.

Badania rezystancji i reaktancji zestawów kołowych (w oparciu o Rozporządzenie Komisji (UE) 2013/1695) wykonywane są dla pojazdów szynowych poprzez wyznaczenie rezystancji prądem stałym oraz reaktancji prądem przemiennym o częstotliwości od 500 Hz do 40 kHz.

Nasze sprawozdania z badań uznawane są we wszystkich krajach będących sygnatariuszami wielostronnego porozumienia o wzajemnym uznawaniu ILAC MRA.

Logo organizacji ilac-MRA w kolorze niebieskim na przezroczystym tle

    Nasz ekspert:

    Adam Garczarek

    Tel.: +48 601 290 685

    Sieć Badawcza Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny, Centrum Nowoczesnej Mobilności (Laboratorium Badań Elektrotechnicznych), ul. Warszawska 181, 61-055 Poznań

    Adam Garczarek, ekspert Łukasiewicz - PIT. Mężczyzna w okularach i garniturze siedzący na fotelu biurowym