Specjaliści z Łukasiewicz – PIT na targach BUDMA

Od 30 stycznia do 2 lutego 2024 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywały się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA. Po raz kolejny wzięli w nich udział przedstawiciele naszego Instytutu.

Wspólne stoisko Sieci Badawczej Łukasiewicz cieszyło się ogromną popularnością. Zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą czterech instytutów badawczych. Oprócz Łukasiewicz – PIT były to: Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Łukasiewicz – Warszawski Instytut Technologiczny oraz Łukasiewicz – Przemysłowy Instytuty Automatyki i Pomiarów PIAP.

Eksperci poznańskiego instytutu prezentowali ofertę Centrum Badań Laboratoryjnych, Centrum Zrównoważonej Gospodarki oraz Centrum Transformacji Cyfrowej w kontekście proekologicznych zmian i innowacyjnych rozwiązań w branży budowlanej.

Największą uwagę odwiedzających przykuwały: komponent przegrody budowlanej z drewna, materiały kompozytowe z przeciwogniową barierową warstwą immobilizacyjno-ochronną, belka hybrydowa So-Tp termo-So czy płyty aglomerowane z surowców alternatywnych.