Targi TRAKO POLAND z udziałem przedstawicieli Łukasiewicz – PIT oraz PIT INDUSTRY

Eksperci z Łukasiewicz – PIT oraz PIT INDUSTRY wzięli udział w 15. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO POLAND, które odbyły się w dniach 19-22 września br. w Gdańsku.

– Spotykamy się na tych targach po to, aby przedstawić kompetencje nie tylko Łukasiewicz – PIT, ale także całej Sieci Badawczej Łukasiewicz – tłumaczy Sylwin Tomaszewski.

Na wspólnym stoisku Sieci Badawczej Łukasiewicz zaprezentowana została m.in. oferta Łukasiewicz – PIT w zakresie homologacji wodorowej. Łukasiewicz – PIT jako jedyna jednostka w kraju posiada uprawnienia do homologacji wodorowej pojazdów, nie tylko szynowych, ale także osobowych czy autobusów.

Z kolei na stoisku PIT INDUSTRY został przedstawiony ciągnik szynowo-drogowy opracowany we współpracy z Łukasiewicz – PIT.

Podczas targów TRAKO POLAND odbyła się również debata „Strategia rozwoju, nowy i zmodernizowany tabor oraz potrzeby pasażerów – kolej w perspektywie po 2030 roku”, w której wziął udział Rafał Cichy, Dyrektor Departamentu Cyfryzacji i Inspekcji Łukasiewicz – PIT.

– Ważną kwestią dla rozwoju kolei jest w mojej opinii poprawa kwestii technicznych pojazdów czy rozwiązania materiałowe, które na przykład jeszcze lepiej wyciszą przedziały. Korzystanie z coraz lepszych technologii w pociągach będzie przyciągać kolejnych zainteresowanych – zaznaczył Rafał Cichy.