mgr inż. Maciej Niemir

mgr inż. Maciej Niemir

Kierownik Grupy Badawczej Informatyki


Doświadczenie i wykształcenie

Maciej Niemir ukończył kierunek Informatyki w zakresie gospodarki elektronicznej na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Od ponad 20 lat jest związany z branżą IT, pracuje w charakterze lidera w strategicznych projektach, jako pomysłodawca i architekt rozwiązań R&D, analityk, a także Product Owner. Wieloletni zastępca kierownika Centrum Informatyki w Instytucie Logistyki i Magazynowania w Poznaniu. Obecnie Kierownik Grupy Badawczej Informatyki i doktorant wdrożeniowy na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej w tematyce zastosowań sztucznej inteligencji w jakości danych produktowych.

Obszar, w którym jest ekspertem

Jest specjalistą o szerokim spektrum zainteresowań związanych z IT począwszy od zagadnień sieciowych, bezpieczeństwa, projektowania i wytwarzania aplikacji desktopowych, chmurowych, mobilnych, systemów opartych o sensory i komputery jednoukładowe, a kończąc na algorytmach sztucznej inteligencji i NLP. Prowadzi badania w obszarze standardów GS1 w zastosowaniach e-commerce, oraz dba o rozwój i utrzymanie głównych systemów GS1 w Polsce, w tym katalogu MojeGS1 od początku jego istnienia.

O Łukasiewicz – PIT

Łukasiewicz to dla mnie miejsce ciągłego rozwoju i poszerzania własnych kompetencji. To praca, która nigdy się nie nudzi.

Centrum badawcze

Centrum Transformacji Cyfrowych

Skontaktuj się z nami