Umowa o pracę

Lider Obszaru ds. Public Relations

Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny to multidyscyplinarna jednostka naukowo-badawcza o międzynarodowej skali działania, która powstała w wyniku połączenia pięciu innych instytutów. Zatrudnia ok. 700 osób, składa się z 6 centrów badawczych i ponad 70 unikatowych urządzeń badawczych, co czyni go drugim największym instytutem Łukasiewicza w Polsce. Jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz, której celem jest ścisła współpraca nauki z biznesem z naciskiem na komercjalizację prac badawczo-rozwojowych. Z liczbą ponad 7,5 tys. pracowników oraz infrastrukturą badawczą, na którą składa się 440 laboratoriów i blisko 4000 urządzeń kluczowej aparatury badawczo-rozwojowej, stanowi trzecią pod względem wielkości sieć badawczą w Europie.

Nr referencyjny: KDM/0075/2022

Lider obszaru ds. Public Relations

Zadania:

  • współtworzenie strategii komunikacyjnej Instytutu i jej realizacja
  • opracowywanie i redagowanie materiałów komunikacyjnych w tym przygotowywanie informacji prasowych,
  • budowanie i utrzymywanie relacji z dziennikarzami;
  • monitorowanie mediów;
  • planowanie i koordynacja kampanii medialnych;
  • zaangażowanie w promocję i organizację wydarzeń;
  • raportowanie prowadzonych działań i przedstawianie dalszych rekomendacji;
  • udział w tworzeniu materiałów promocyjnych i nadzór nad realizacją zamówień
  • zarządzanie kryzysowe

Oczekiwania:

  • min 5-letnie doświadczenie w pracy w PR lub mediach
  • wykształcenie wyższe z zakresu public relations lub komunikacji
  • lekkie pióro i doświadczenie w copywritingu;
  • łatwość poruszania się w mediach społecznościowych, znajomość trendów;
  • doświadczenie w organizacji wydarzeń;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • bardzo dobra znajomość obsługi komputera (pakiet MS Office);
  • znajomość narzędzi PR-owych
  • znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację
  • odpowiedzialność za powierzone zadania, samodzielność, zaangażowanie
  • mile widziane doświadczenie w pracy w sektorze publicznym

Możesz liczyć na:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin,
  • elastyczne godziny pracy
  • możliwość rozwoju poprzez szkolenia dokształcające (kursy zawodowe, kursy językowe, studnia, studia podyplomowe i doktoranckie),
Skontaktuj się z nami