Kierownik Grupy Badawczej Inżynierii Mechanicznej

Twoje miejsce pracy:
ul. Jana Pawła II w Poznaniu
Centrum Zrównoważonej Gospodarki

Grupa Badawcza Inżynierii Mechanicznej
Ekspert
Praca stacjonarna

Twoje zadania:

  • zarządzanie działalnością grupy badawczej w zakresie naukowym, badawczo-rozwojowym i komercjalizacyjnym
  • budowanie potencjału naukowego i badawczego grupy badawczej, w tym określanie obszarów działalności oraz wskazywanie dyrektorowi centrum potencjalnych kierunków rozwoju
  • monitorowanie i analizowanie sytuacji otoczenia zewnętrznego mogących istotnie wpłynąć na krótko i długofalową działalność naukową, badawczą i komercjalizacyjną grupy badawczej
  • nadzorowanie realizacji zadań i projektów badawczo-rozwojowych oraz funkcjonowaniem sekcji
  • odpowiedzialność za zwiększenie przychodów z projektów dotowanych i zleceń rynkowych o charakterze badawczym
  • efektywne i prawidłowe wykorzystywanie zatwierdzonego budżetu w zakresie wynikającym z zadań powierzonego obszaru
  • utrzymywanie istniejących i aktywne pozyskiwanie nowych kontaktów z instytucjami badawczymi i klientami komercyjnymi
  • projektowanie, wdrażanie i realizowanie polityki personalnej w grupie badawczej, zapewniającej merytoryczną i efektywną obsadę stanowisk
  • odpowiedzialności za bezpieczeństwo personelu i zarządzanie, warsztatem oraz aparaturą naukowo-badawczą
  • inicjowanie współpracy pomiędzy grupami badawczymi

Nasze oczekiwania:

  • minimum 3-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem technologów i/lub konstruktorów w obszarze inżynierii mechanicznej
  • minimum 5-letnie doświadczenie jako technolog i/lub konstruktor w przedsiębiorstwach i/lub jednostkach naukowo-badawczych w obszarze inżynierii mechanicznej
  • wykształcenie wyższe techniczne (mile widziany doktorat w dyscyplinie inżynierii mechanicznej)
  • doświadczenie we wdrażaniu strategii produktowych i procesowych
  • doświadczenie w tworzeniu budżetu osobowego zespołów technicznych, jak i budżetowaniu projektowym
  • doświadczenie w skutecznym wdrażaniu komercyjnym rozwiązań, produktów i projektów
  • doskonała umiejętność współpracy i komunikacji w ramach organizacji jak i z klientami zewnętrznymi
  • orientacja na cele
  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2

Oferujemy Tobie:

  • naukowo-badawcze środowisko pracy, pełne wyzwań i zmian
  • wspieranie rozwoju poprzez dofinansowanie studiów podyplomowych i doktoratów, szkoleń, konferencji itp.
  • możliwość odbywania staży naukowych (w Polsce i za granicą)
  • wspieranie działalności publikacyjnej
  • możliwość realizacji doktoratów wdrożeniowych
  • zatrudnienie w ramach umowy o pracę
  • elastyczne godziny pracy (zaczynamy między godz. 6.00 a 9.00) w modelu stacjonarnym
  • pakiet benefitów obejmujący: prywatną opiekę medyczną PZU Zdrowie, preferencyjne warunki ubezpieczenia na życie PZU, dofinansowanie działalności rekreacyjnej, dostęp do platformy kafeteryjnej Worksmile
  • naukę języków obcych
  • wspieranie pasji pracowników (siatkówka, piłka nożna, zespół muzyczny, drużyna pub quizowa)
  • świadczenia pieniężne z ZFŚS