Ekologicznie innowacyjne, bezpieczne i energooszczędne panele – ECO-SEE

logo projektu eco-see

Projekt w ramach umowy grantowej nr 609234 (7 PR UE) pt.: Ekologicznie innowacyjne, bezpieczne i energooszczędne panele ścienne i materiały do projektowania wnętrz przyjaznych dla zdrowia” (ECO-SEE)

We wrześniu 2013 r. Instytut Technologii Drewna rozpoczął realizację czteroletniego projektu międzynarodowego pt.: „Ekologicznie innowacyjne, bezpieczne i energooszczędne panele ścienne i materiały do projektowania wnętrz przyjaznych dla zdrowia” („ECO-innovative, Safe and Energy Efficient wallpanels and materials for a healthier indoor environment” (ECO-SEE)).

Projekt otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach 7 Programu Ramowego (Cooperation  Collaborative Project Large-scale integrating project).

Cel projektu

Celem projektu jest opracowanie nowych produktów dla budownictwa ekologicznego, które zapewnią poprawę środowiska wewnętrznego (IEQ), w budynkach nowych i modernizowanych. Instytut opracuje płyty drewnopochodne o zawartości formaldehydu zbliżonej do drewna naturalnego, charakteryzujące się zredukowaną, w stosunku do aktualnie produkowanych, emisją VOC. Płyty charakteryzować się będą ponadto zwiększoną odpornością na wilgoć.

Strona Projektu: http://www.eco-see.eu/

Partnerzy

W skład konsorcjum wchodzi 15 partnerów z krajów UE (Wielka Brytania, Hiszpania, Portugalia, Francja, Niemcy, Włochy, Belgia, Polska) oraz jeden partner z Indii. W projekcie reprezentowane są uczelnie, jednostki naukowo badawcze oraz przedsiębiorstwa.

Koordynator Projektu
University of Bath
Claverton Down, Bath, BA2 7AY, United Kingdom
www.bath.ac.uk

Kierownik Projektu
Prof. Pete Walker
tel.: +44 1225 386646
e-mail: P.Walker@bath.ac.uk

Koordynator Projektu w Polsce
Instytut Technologii Drewna
ul. Winiarska 1, 60-654 Poznań

Kierownik Projektu w Polsce
dr inż. Iwona Frąckowiak, prof. ITD

 

Skontaktuj się z nami