Bezodpadowa technologia kształtowania elementów armatury wody pitnej z bezołowiowych stopów miedzi (2017–2019)

Celem projektu jest opracowanie nowej technologii kucia bezwypływkowego małych i średnich odkuwek do instalacji wodnej oraz dostosowanie tej technologii do zautomatyzowanego stanowiska kuźniczego. Projekt polega na opracowaniu koncepcji, podstaw i założeń technicznych bezodpadowego kucia elementów armatury wody pitnej z bezołowiowych stopów miedzi.

Okres realizacji: 2017–2019

Kwota dofinansowania dla INOP: 1 308 597,35 zł

Projekt realizowany przez konsorcjum w składzie:

  • Politechnika Poznańska – Lider,
  • Fabryka Armatur „Swarzędz” Sp. z o. o.,
  • Instytut Metali Nieżelaznych,
  • Instytut Obróbki Plastycznej.

Celem projektu jest opracowanie nowej technologii kucia bezwypływkowego małych i średnich odkuwek do instalacji wodnej oraz dostosowanie tej technologii do zautomatyzowanego stanowiska kuźniczego. Projekt polega na opracowaniu koncepcji, podstaw i założeń technicznych bezodpadowego kucia elementów armatury wody pitnej z bezołowiowych stopów miedzi. Przedsięwzięcie jest odpowiedzią na potrzeby rynku w zakresie stopniowego wycofywania mosiądzów ołowiowych przez producentów wyrobów przeznaczonych do kontaktu z wodą pitną.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

O funduszach europejskich i projektach na stronie: www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

 

Ulotka projektu

 

WSZYSTKIE AKTUALNE PROJEKTY