dr inż. Michał Grabia

dr inż. Michał Grabia

Dyrektor Centrum Logistyki i Nowoczesnych Technologii


Doświadczenie i wykształcenie

Dyrektor Centrum Logistyki i Nowoczesnych Technologii w Łukasiewicz – PIT oraz CEO Vayasens Sp. z o.o.
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej, Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz studiów Executive MBA Wielkopolskiej Szkoły Biznesu oraz Nottingham Trent University.

Obszar, w którym jest ekspertem

Michał Grabia od kilkunastu lat zajmuje się technologiami identyfikacyjnymi i lokalizacyjnymi w tym szczególnie z obszaru pasywnych oraz aktywnych rozwiązań RFID oraz sieci LPWAN. Jest autorem wielu publikacji naukowych i patentów oraz członkiem krajowych i międzynarodowych organizacji zajmujących się rozwojem nowych standardów i technologii AIDC, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań IoT.

Michał Grabia od początku swojej kariery zawodowej uczestniczył w wielu projektach badawczo-rozwojowych oraz był autorem szeregu rozwiązań technologicznych i organizacyjnych dla przedsiębiorstw, takich jak Poczta Polska, Jeronimo Martins Polska S.A., Leroy Merlin, Enea Operator, itp.

O Łukasiewicz – PIT

Podstawowym motorem napędowym każdej organizacji są ludzie i budowane przez nich relacje. Sieć Badawcza Łukasiewicz zintegrowała środowisko naukowe w Polsce co jest źródłem niesamowitej inspiracji oraz motywacji do działania, nie tylko dla mnie ale i wszystkich pracowników Centrum Logistyki i Nowoczesnych Technologii.

Centrum badawcze

Centrum Logistyki i Nowoczesnych Technologii

Skontaktuj się z nami