EUOP – Elektronizacja umów o pracę oraz usprawnienie usług cyfrowych dla przedsiębiorców

logotypy

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na podstawie porozumienia nr FERC.02.01-IP.01-0005/23

Akronim: EUOP

Rodzaj: B+R

Dofinansowanie: 35 731 737,36 zł

Całkowita wartość: 44 827 170,20 zł

Data rozpoczęcia: 01.04.2024

Data zakończenia: 31.03.2027

Cel projektu:

Celem Projektu jest usprawnienie procesu prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce poprzez udostępnienie nowych cyfrowych usług i funkcjonalności.
Przedmiotem Projektu jest budowa nowej e-usługi publicznej elektronizacji umów i dokumentów kadrowych oraz modernizacja istniejącej e-usługi składania i odbierania drogą elektroniczną dokumentów za pośrednictwem systemu Biznes.gov.pl. Spowoduje to poszerzenie katalogu usług elektronicznych dla przedsiębiorcy.

Rezultaty projektu:

W efekcie rozbudowy portalu Biznes.gov.pl jego użytkownicy, przedsiębiorcy i obywatele, uzyskają możliwość obsługi nowej e-usługi publicznej – elektronizacji umów i dokumentów kadrowych. Usługa na 5 poziomie dojrzałości (personalizacja) będzie polegała na możliwości wystawienia i zawarcia przez przedsiębiorcę umowy z pracownikiem lub zleceniobiorcą oraz wymiany innych dokumentów kadrowych, a następnie na przekazaniu tej dokumentacji do centralnego systemu prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Projekt zakłada, że całość nowej e-usługi realizowana będzie w postaci elektronicznej.
Oprócz udostępnienia nowej e-usługi publicznej, Projekt przewiduje także podniesienie stopnia dojrzałości istniejącej e-usługi publicznej składania i odbierania drogą elektroniczną dokumentów za pośrednictwem Punktu Informacji dla Przedsiębiorcy tj. systemu Biznes.gov.pl (poziom 4 – integracja). W ramach istniejącej e-usługi rozbudowany zostanie katalog sposobów realizacji płatności o BLIK i karty płatnicze. Ponadto część realizowanych spraw zostanie przełączona z planowanego do wygaszenia w 2029 r. kanału transmisyjnego ePUAP na kanał e-Doręczeń.

W efekcie działań projektowych nastąpi również zmodernizowanie istniejącej usługi przez integrację z nowoutworzonym Systemem Technicznym Jednolitego Portalu Cyfrowego (Single Digital Gateway – SDG), co pozwoli na zwiększenie wykorzystania przez polskie firmy usług transgranicznych i pośrednio wpłynie na zwiększenie kompetencji cyfrowych polskich przedsiębiorców. W celu integracji z procesami Systemu Technicznego SDG zakłada się modernizację systemu CEIDG.

Powyższe zadania będą wykorzystywać nowy styleguide portalu Biznes.gov.pl bazujący na standardzie serwisu mObywatel.gov.pl tak, aby zachować jak największą spójność doświadczeń użytkowników w zakresie korzystania z portali rządowych.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #NaRozwójCyfrowy

 

Strzałka w lewoWSZYSTKIE AKTUALNE PROJEKTY