Obróbka
Plastyczna


Realizujemy prace i projekty badawczo-rozwojowe w obszarze inżynierii mechanicznej, materiałowej i biomedycznej, a także automatyki i robotyki oraz budowy i eksploatacji maszyn, odpowiadając na bieżące potrzeby rynku. Doświadczona kadra, wspomagana nowoczesnym zapleczem naukowo-badawczym i laboratoryjnym, opracowuje i wdraża wyniki prac badawczych dotyczących technologii metalurgii proszków oraz pozahutniczej obróbki plastycznej metali.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w poniższych rozwijanych sekcjach:

Badania wyrobów metalowych

Prowadzimy badania składu chemicznego, struktury i właściwości mechanicznych głównie wyrobów metalowych. Poczynając od prostych pomiarów, poprzez badania złożone do wieloaspektowych ekspertyz badawczych.
Czytaj więcej

Metalurgia proszków

Nasz zespół to pasjonaci nauki, skupiający całą swoją energię na rozwoju zaawansowanych materiałów inżynierskich. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie technologii prasowania i spiekania materiałów proszkowych, wytwarzania materiałów technologią spiekania iskrowo-plazmowego (FAST/SPS), czy dyfraktometrii rentgenowskiej. Nasze wyroby znajdują zastosowanie w przemyśle kosmicznym. Służą do ochrony powierzchni przed korozją lub temperaturą.
Czytaj więcej

Obróbka objętościowa

Obróbka objętościowa obejmuje metody kształtowania takie jak  kucie, prasowanie i wyciskanie. Znalazła szerokie zastosowanie w produkcji elementów do wielu gałęzi gospodarki, takich jak: przemysł motoryzacyjny, lotniczy, stoczniowy, kolejowy, nafty i gazu, itp.  Kompleksowo zajmujemy się tymi metodami, mając w swoim dorobku liczne wdrożenia przemysłowe, prace badawczo rozwojowe oraz patenty.
Czytaj więcej

Obróbka cieplna i cieplno-chemiczna metali

Realizujemy usługi z zakresu technologii i urządzeń do obróbki cieplnej i cieplno-chemicznej narzędzi i części maszyn. Specjalizujemy się w technologii azotowania jonowego.
Czytaj więcej

Konwencjonalna metalurgia proszków

Jest to metoda wytwarzania części z proszków metali bez topienia ich, jednocześnie uzyskując wysoką gęstość i dobre właściwości mechaniczne wytworzonych elementów. Konwencjonalna metalurgia proszków pozwala na wykonywanie części “na gotowo”, bez straty materiału, zachowując dużą powtarzalność wymiarową oraz dokładność wykonania w seryjnej produkcji. Specjalizujemy się w jednoosiowym prasowaniu matrycowym na zimno proszków, na bazie żelaza.
Czytaj więcej

Dział Sprzedaży i Relacji Handlowych

E-mail: sprzedaz@pit.lukasiewicz.gov.pl

Skontaktuj się z nami