Umowa o pracę

Specjalista ds. zarządzania systemami IT – Administrator Sieci

Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny to multidyscyplinarna jednostka naukowo-badawcza o międzynarodowej skali działania, która powstała w wyniku połączenia pięciu innych instytutów. Zatrudnia ok. 700 osób, składa się z 6 centrów badawczych i ponad 70 unikatowych urządzeń badawczych, co czyni go drugim największym instytutem Łukasiewicza w Polsce. Jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz, której celem jest ścisła współpraca nauki z biznesem z naciskiem na komercjalizację prac badawczo-rozwojowych. Z liczbą ponad 7,5 tys. pracowników oraz infrastrukturą badawczą, na którą składa się 440 laboratoriów i blisko 4000 urządzeń kluczowej aparatury badawczo-rozwojowej, stanowi trzecią pod względem wielkości sieć badawczą w Europie.

Nr referencyjny: BCS/0064/2022

Lokalizacja: Centrum Transformacji Cyfrowych, Estkowskiego 6, Poznań.

Twój zakres obowiązków:

  • Administracja infrastrukturą sieciową opartą o rozwiązania L2: 3Com, HP, Aruba, Cisco, Extreme;
    • Utrzymanie sieci szkieletowej i dostępowej
    • Udział w projektach RnD sprzętu oraz systemów
  • Udział w projektach IT przy współpracy z zespołami Administratorów Linux i Administratorów Windows

Nasze wymagania:

  • Znajomość języka angielskiego pozwalająca na czytanie ze zrozumieniem dokumentacji technicznej
  • Co najmniej rok doświadczenia na podobnym stanowisku lub udział w projektach/wdrożeniach sieciowych
  • Wiedza z zakresu CCNA/HCIA (możliwe sprawdzenie wiedzy kandydata w oparciu o case studies)
  • Dobra znajomość systemów Linux (zarówno gałąź Debian, jak i Red Hat)
  • Możliwe sprawdzenie na rekrutacji konkretnych konfiguracji:
    • statyczny (różnice w adresacji per interfejs/per adres)
    • VLSM i CIDR
    • VLANy: intervlan routing, switche L3
    • STP – optymalizacja protokołu, agregacja łączy, redundancja
    • protokoły bramy nadmiarowej
    • monitorowanie sieci
    • NAT/PAT
    • zabezpieczenia L2

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • elastyczne godziny pracy,
  • możliwość rozwoju poprzez szkolenia dokształcające (kursy zawodowe, kursy językowe, studnia, studia podyplomowe i doktoranckie).
Skontaktuj się z nami