Umowa o pracę

Specjalista ds. badań

Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny to multidyscyplinarna jednostka naukowo-badawcza o międzynarodowej skali działania, która powstała w wyniku połączenia pięciu innych instytutów. Zatrudnia ok. 700 osób, składa się z 6 centrów badawczych i ponad 70 unikatowych urządzeń badawczych, co czyni go drugim największym instytutem Łukasiewicza w Polsce. Jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz, której celem jest ścisła współpraca nauki z biznesem z naciskiem na komercjalizację prac badawczo-rozwojowych. Z liczbą ponad 7,5 tys. pracowników oraz infrastrukturą badawczą, na którą składa się 440 laboratoriów i blisko 4000 urządzeń kluczowej aparatury badawczo-rozwojowej, stanowi trzecią pod względem wielkości sieć badawczą w Europie.

Numer referencyjny: DBT/0043/2022

Miejsce pracy: Warszawska 181

Opis stanowiska (zakres obowiązków):

  • wykonywanie badań mechanicznych pojazdów kolejowych i tramwajów,
  • obsługa wyposażenia pomiarowego podczas badań mechanicznych pojazdów kolejowych i tramwajów,
  • udział w opracowywaniu protokołów i raportów z wynikami badań,
  • udział w opracowywaniu dokumentacji systemowej podczas badań,
  • udział w pracach koncepcyjnych i rozwojowych w zakresie rozszerzania zakresu badań laboratorium.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne kierunki: mechaniczne lub elektryczne,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • doświadczenie zawodowe w projektowaniu konstrukcji mechanicznych,
  • praktyczna obsługa programów MS Office.
  • umiejętność pracy w zespole,
  • samodyscyplina i gotowość do wyjazdów służbowych,
  • aktywna postawa i kreatywność w działaniu,
  • umiejętność dobrej organizacji pracy,

Mile widziane:

  • Obsługa środowiska LabView, AutoCad, SolidWorks
  • znajomość budowy pojazdów i praktyka warsztatowa jest dodatkowym atutem

Instytut oferuje:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w wymiarze pełnego etatu,
  • pracę w obszarze badań i rozwoju,
  • pakiet świadczeń socjalnych,
  • możliwość rozwoju poprzez szkolenia dokształcające (kursy zawodowe, kursy językowe, studia podyplomowe i doktoranckie),
  • dofinansowanie do kart rekreacyjno-sportowych
Skontaktuj się z nami