Młodszy specjalista ds. sztucznej inteligencji
Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny to multidyscyplinarna jednostka naukowo-badawcza o międzynarodowej skali działania, która powstała w wyniku połączenia pięciu innych instytutów. Zatrudnia ok. 700 osób, składa się z 6 centrów badawczych i ponad 70 unikatowych urządzeń badawczych, co czyni go drugim największym instytutem Łukasiewicza w Polsce. Jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz, której celem jest ścisła współpraca nauki z biznesem z naciskiem na komercjalizację prac badawczo-rozwojowych. Z liczbą ponad 7,5 tys. pracowników oraz infrastrukturą badawczą, na którą składa się 440 laboratoriów i blisko 4000 urządzeń kluczowej aparatury badawczo-rozwojowej, stanowi trzecią pod względem wielkości sieć badawczą w Europie.
Nr Referencyjny: DBL/0068/2022
Lokalizacja: ul. Estkowskiego 6
Wymagania:
- wykształcenie wyższe techniczne, tytuł zawodowy magistra informatyki
- potwierdzona certyfikatem znajomość języka programowania Python w zastosowaniach z obszaru data science
- potwierdzona certyfikatem znajomość technologii uczenia głębokiego (ang. deep learning)
- umiejętność tworzenia oprogramowania wykorzystującego technologię Semantic Web i grafy wiedzy (ang. knowledge graphs) potwierdzona w publicznie dostępnym repozytorium zgodnym z Git (np. Github, Bitbucket, Gitlab)
- umiejętność tworzenia oprogramowania wykorzystującego biblioteki Numpy, Pandas, Matplotlib, Seaborn, Keras, TensorFlow, PyTorch, Scikit-Learn, NLTK, spaCy potwierdzona w publicznie dostępnym repozytorium zgodnym z Git (np. Github, Bitbucket, Gitlab)
- znajomość metodyki migracji kodu z Jupyter Notebook do postaci skonteneryzowanej (Docker)
- znajomość technologii sieciowych interfejsów predykcyjnych typu Web API – w szczególności JSON i paradygmatu REST
- znajomość systemu operacyjnego Linux
- potwierdzona certyfikatem znajomość języka angielskiego na poziomie B2, umiejętność komunikacji umożliwiająca pracę w projektach międzynarodowych
Mile widziane:
- umiejętności tworzenia oprogramowania interfejsów typu Web API zgodnych z REST
- umiejętność tworzenia oprogramowania wykorzystującego technologię przetwarzania języka naturalnego potwierdzona w publicznie dostępnym repozytorium zgodnym z Git (np. Github, Bitbucket, Gitlab)
Instytut oferuje:
- stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin
- elastyczne godziny pracy
- możliwość rozwoju poprzez szkolenia dokształcające (kursy zawodowe, kursy językowe, studnia, studia podyplomowe i doktoranckie)