Umowa o pracę

Młodszy inżynier – Technolog

Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny to multidyscyplinarna jednostka naukowo-badawcza o międzynarodowej skali działania, która powstała w wyniku połączenia pięciu innych instytutów. Zatrudnia ok. 700 osób, składa się z 6 centrów badawczych i ponad 70 unikatowych urządzeń badawczych, co czyni go drugim największym instytutem Łukasiewicza w Polsce. Jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz, której celem jest ścisła współpraca nauki z biznesem z naciskiem na komercjalizację prac badawczo-rozwojowych. Z liczbą ponad 7,5 tys. pracowników oraz infrastrukturą badawczą, na którą składa się 440 laboratoriów i blisko 4000 urządzeń kluczowej aparatury badawczo-rozwojowej, stanowi trzecią pod względem wielkości sieć badawczą w Europie.

Nr referencyjny: DBD/0069/2022

Lokalizacja: Centrum Technologii Drewna,  ul. Winiarska 1, Poznań

Zadania wykonywane na stanowisku pracy:

  • udział w realizacji prac badawczo-rozwojowych z zakresu drzewnictwa w obszarze technologii tworzyw drewnopochodnych,
  • udział w testach technologicznych, optymalizacja technologii, weryfikacja rozwiązań materiałowych,
  • udział w przygotowywaniu sprawozdań z badań dla potrzeb prowadzonych prac badawczych,
  • wykonywanie zadań związanych z obsługą prac komercyjnych i B+R realizowanych w ramach działalności Grupy Badawczej Technologii Kompozytowych,
  • dbałość o poprawne, rzetelne i terminowe wykonywanie powierzonych obowiązków.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe (tytuł zawodowy inżyniera) – preferowane kierunki: technologia drewna, inżynieria materiałowa, budownictwo lub pokrewne,
  • mile widziane roczne doświadczenie zawodowe i doświadczenie w obsłudze urządzeń technologicznych,
  • znajomość zagadnień związanych z technologią tworzyw drewnopochodnych będzie dodatkowym atutem,
  • znajomość zasad pracy w laboratorium badawczym,
  • otwartość na dalsze podnoszenie kwalifikacji, na podejmowanie nowych zadań i zdobywanie nowych umiejętności,
  • kreatywność w poszukiwaniu rozwiązywań problemów badawczych,
  • umiejętność wykorzystania do pracy narzędzi MS Office,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • umiejętność współpracy w zespole.

Oferujemy:

  • ciekawa i ambitna praca w organizacji badawczej,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • możliwość doskonalenia zawodowego,
  • elastyczne godziny pracy,
  • atrakcyjny pakiet benefitów: możliwość zakupu ubezpieczenia grupowego na życie i opieki medycznej w preferencyjnej cenie, dofinansowanie wypoczynku, kart sportowych i nauki języków.

Skontaktuj się z nami